Greensboro United Soccer Assn  
Bryan BachelderSTAFF ACCESS
Wendy BurnsSTAFF ACCESS
Liam BrownSTAFF ACCESS
Kathy CarteeSTAFF ACCESS
Forrest CollierSTAFF ACCESS
Wade ForteSTAFF ACCESS
Gary GartnerSTAFF ACCESS
Stephen HowardSTAFF ACCESS
Kristin SheridanSTAFF ACCESS
Brad ShumateSTAFF ACCESS
more


Team Contacts
GUSA DYNAMO 07 JRS G
U10 born in 2007
U11G Second Piedmont
 Primary Team Officia: Kristin Kale
Scheduling Contact: Noell McCain
GUSA Navy G
U11 born in 2006
U11G OPEN East
 Primary Team Officia: Tiffany Thompson
Scheduling Contact: Alterra Mccain
GUSA 06 Dynamo G
U11 born in 2006
U12G OPEN Piedmont
 Primary Team Officia: Matt Spencer
Scheduling Contact: Gary Gartner
GUSA WHITE SOR
U11 born in 2006
U11B Second Piedmont1
Primary Team Officia: Lori Wright
Scheduling Contact: David Trapp
GUSA Dynamo Hpj
U11 born in 2006
U11B OPEN West1
Primary Team Officia: John Jacobs
Scheduling Contact: Eduardo Ulloa
GUSA Dynamo Sor
U11 born in 2006
U11B OPEN Piedmont
 Primary Team Officia: Meghan Davis
GUSA Navy Barca
U11 born in 2006
U11B Second Piedmont2
 Primary Team Officia: Doug Shaw
Scheduling Contact: Edwin DE LA Cruz
GUSA Navy Bayern
U11 born in 2006
U11B Second Piedmont2
 Primary Team Officia: Peter Otterberg
Scheduling Contact: Edwin DE LA Cruz
GUSA Navy Sor
U11 born in 2006
U11B Second Piedmont1
Primary Team Officia: Courtney Coker
Scheduling Contact: David Andreski
GUSA NAVY 07 ARGENTINA
U11 born in 2006
U11B Second Piedmont1
 Primary Team Officia: Colleen Colby
Scheduling Contact: Charles Gillon
GUSA NAVY 07 BRAZIL
U11 born in 2006
U11B Second Piedmont1
 Primary Team Officia: Sarah Heeden
Scheduling Contact: Charles Gillon
GUSA Celtic G
U12 born in 2005
U12G Second Piedmont
 Primary Team Officia: Traci Deal
Scheduling Contact: Christopher Salter
GUSA Chelsea G
U12 born in 2005
U12G Second Piedmont
 Primary Team Officia: Christopher Salter
Scheduling Contact: Christopher Salter
GUSA Crew Sor G
U12 born in 2005
U12G Second Piedmont
 Primary Team Officia: Justin Powell
Scheduling Contact: Joel Pritchard
GUSA Navy G
U12 born in 2005
U12G OPEN Piedmont
Primary Team Officia: Eric Cornelison
Scheduling Contact: Alison J Schott
GUSA Dynamo G
U12 born in 2005
U12G OPEN Piedmont
Primary Team Officia: Daniel Woyahn
Scheduling Contact: Gary Gartner
GUSA White G
U12 born in 2005
U11G Second Piedmont
 Primary Team Officia: Jeanne Vale-slayton
Scheduling Contact: Shaun Abernathy
GUSA Dynamo Arsenal
U12 born in 2005
U12B OPEN East3
 Primary Team Officia: Shawn Staton
Scheduling Contact: Kyle Price
GUSA Dynamo Atletico
U12 born in 2005
U12B OPEN East3
Primary Team Officia: Kristi McCormick
GUSA Navy Celtic
U12 born in 2005
U12B Second East3
 Primary Team Officia: Margaret Ferguson
Scheduling Contact: Christian Morfaw
GUSA Navy Chelsea
U12 born in 2005
U12B Second East3
 Primary Team Officia: Mary Allred
Scheduling Contact: Christian Morfaw
GUSA Navy Sor
U12 born in 2005
U12B Second East3
 Primary Team Officia: Catalina Saldarriaga
Scheduling Contact: Lindsay Trotter
GUSA Red G
U13 born in 2004
U13G Second Piedmont
 Primary Team Officia: Jeff Sechrist
Scheduling Contact: Christopher Salter
GUSA White G
U13 born in 2004
U13G Second Piedmont
 Primary Team Officia: Ashley Raper
Scheduling Contact: Tim Nash
GUSA Navy G
U13 born in 2004
U13G OPEN East
 Primary Team Officia: Kristine Lowe
Scheduling Contact: Guy Garguilo
GUSA White
U13 born in 2004
U13B Second Piedmont
 Primary Team Officia: Melanie Carrico
Scheduling Contact: Terence Tennyson
GUSA Dynamo
U13 born in 2004
U13B SRPL
 Primary Team Officia: Leydy Laura Zavala
GUSA Navy Sor
U13 born in 2004
U13B Elite West
 Primary Team Officia: David Allen
Scheduling Contact: Lindsay Trotter
GUSA Navy
U13 born in 2004
U13B OPEN Piedmont
 Primary Team Officia: Ivor Buffong
Scheduling Contact: Ivor Buffong
GUSA Navy Hpj
U13 born in 2004
U12B OPEN East3
 Primary Team Officia: Rosalyn Moore
Scheduling Contact: Eduardo Ulloa
GUSA Navy G
U14 born in 2003
U14G OPEN East
Primary Team Officia: Courtney Mills
Scheduling Contact: Edward Mueller
GUSA Red G
U14 born in 2003
U14G Second Piedmont
 Primary Team Officia: Melissa Stallings
Scheduling Contact: Tim Nash
GUSA White G
U14 born in 2003
U14G Second Piedmont
 Primary Team Officia: Lauren Lover
Scheduling Contact: Lauren Lover
GUSA Dynamo G
U14 born in 2003
U14G Elite East
Primary Team Officia: Keana Bean
Scheduling Contact: Guy Garguilo
GUSA Dynamo G
U14 born in 2003
U13G SRPL
 Primary Team Officia: Andrew Vanore
Scheduling Contact: Andrew Fleming
GUSA Navy
U14 born in 2003
U14 OPEN Piedmont
 Primary Team Officia: Sandra Price
Scheduling Contact: Edwin DE LA Cruz
GUSA Dynamo
U14 born in 2003
U14B Elite East
 Primary Team Officia: Bridget Petrosky
Scheduling Contact: Aidan Murphy
GUSA White
U14 born in 2003
U14 Second East2
Primary Team Officia: Dan Bourque
Scheduling Contact: Daniel Willis
GUSA Navy Hpj
U14 born in 2003
U14 OPEN Piedmont
 Primary Team Officia: Heather Cope
Scheduling Contact: Eduardo Ulloa
GUSA Navy Sor
U14 born in 2003
U14 OPEN Piedmont
 Primary Team Officia: Sandra Mann
Scheduling Contact: Lindsay Trotter
GUSA Gold
U15 born in 2002
U15B Second East3
 Primary Team Officia: Wilson
Scheduling Contact: Wilson
GUSA White
U15 born in 2002
U15B First East
 Primary Team Officia: Paige Yates
Scheduling Contact: Kyle Price
GUSA Navy
U15 born in 2002
U15B Premier
 Primary Team Officia: Aidan Murphy
Scheduling Contact: Aidan Murphy
GUSA Red
U15 born in 2002
U15B Second East3
 Primary Team Officia: David Trapp
Scheduling Contact: David Trapp
GUSA Navy
U16 born in 2001
U16B First East
Primary Team Officia: Judith Peters
Scheduling Contact: William Page
GUSA Red
U16 born in 2001
U16B Second Piedmont
Primary Team Officia: Brendan Walsh
Scheduling Contact: Brendan Walsh
GUSA White
U16 born in 2001
U16B Second Piedmont
 Primary Team Officia: Jeff Katowitz
Scheduling Contact: Ivor Buffong
GUSA Navy
U17 born in 2000
U17B First East
 Primary Team Officia: Melissa Joseph
Scheduling Contact: Barry Mitchell
GUSA White
U17 born in 2000
U17B Second Piedmont
 Primary Team Officia: Fuller Judy
Scheduling Contact: Ivor Buffong
GUSA Navy
U18 born in 1999
U18B Second Piedmont
 Primary Team Officia: Jaron Barbee
Scheduling Contact: Jaron Barbee
GUSA Navy
U19/20 after 7/31/97
U19B First East
 Primary Team Officia: William Thomsen
Scheduling Contact: William Thomsen
GUSA GLOBAL
U19/20 after 7/31/97
U19B First East
 Primary Team Officia: Michael Amend
Scheduling Contact: Michael Amend


NCCSL 2017 1/21/2017 NC011 classic@ncsoccer.org S416952