Highland Football Club (HFC)  
Lisa HainesSTAFF ACCESS
Jennifer JordanSTAFF ACCESS
Tom KellerSTAFF ACCESS
Stephanie KnappSTAFF ACCESS
Josh PettySTAFF ACCESS
Jason ReMineSTAFF ACCESS
Bob SomervilleSTAFF ACCESS
more


Team Contacts
HFC Red G
U11 born in 2005
04G OPEN West
 Primary Team Officia: Aaron Aubuchon
Scheduling Contact: Jason ReMine
HFC WHITE G
U11 born in 2005
04G 2nd West2
 Primary Team Officia: Sondra Honrado
Scheduling Contact: Jason ReMine
HFC Black
U11 born in 2005
04B 2nd West2
 Primary Team Officia: Lorrin Brown
HFC Gold
U11 born in 2005
04B 2nd West1
 Primary Team Officia: Krissy Henry
HFC Juniors
U11 born in 2005
04B 2nd West2
 Primary Team Officia: Shawn Cooper
HFC Red
U11 born in 2005
04B OPEN West2
Primary Team Officia: Tricia King
HFC Silver
U11 born in 2005
04B 2nd West1
Primary Team Officia: Douglas Haynes
HFC White
U11 born in 2005
04B OPEN West2
 Primary Team Officia: Robert Fiore Kral
HFC Black G
U12 born in 2004
03G 2nd West2
 Primary Team Officia: Katherine Mccann
Scheduling Contact: Jason ReMine
HFC White G
U12 born in 2004
03G 2nd West2
 Primary Team Officia: Elizabeth French
Scheduling Contact: Jason ReMine
HFC Red G
U12 born in 2004
03G OPEN West
 Primary Team Officia: Stephanie Knapp
Scheduling Contact: Jason ReMine
HFC Silver
U12 born in 2004
03B 2nd West3
 Primary Team Officia: James Bound JR
HFC White
U12 born in 2004
03B OPEN West2
 Primary Team Officia: Jeremy Sheridan
HFC Red 03
U12 born in 2004
02B OPEN West2
Primary Team Officia: Dallam Hart
HFC Red G
U13 born in 2003
02G Elite West
Primary Team Officia: Nathan Taylor
Scheduling Contact: Jason ReMine
HFC Black
U13 born in 2003
02B 2nd West2
 Primary Team Officia: Carrie Bradley-koppe
HFC Silver
U13 born in 2003
02B 2nd West2
 Primary Team Officia: Sean Ryan
HFC White
U13 born in 2003
02B OPEN West2
 Primary Team Officia: Robert Browning
02 HFC Red
U13 born in 2003
02B Elite West
 Primary Team Officia: Charles (Ted) Hull
HFC Black
U13 born in 2003
03B 2nd West3
 Primary Team Officia: Dennis Corcoran
HFC White G
U14 born in 2002
01 Girls Second West
Primary Team Officia: Tom Keller
Scheduling Contact: Jason ReMine
HFC Red G
U14 born in 2002
01 Girls Premier
 Primary Team Officia: John Groce
Scheduling Contact: Jason ReMine
HFC Red
U14 born in 2002
01 Boys First West
Primary Team Officia: James Johnson
HFC Black
U14 born in 2002
01 Boys Second West2
 Primary Team Officia: Robert Fiore Kral
HFC White
U14 born in 2002
01 Boys First West
 Primary Team Officia: Jennifer Elswick
HFC Black
U15 born in 2001
00 Boys Second West 3
 Primary Team Officia: William Morrison
Scheduling Contact: William Morrison
HFC Red
U15 born in 2001
00 Boys First West
 Primary Team Officia: Timothy Hopkin
HFC White
U15 born in 2001
00 Boys Second West 3
 
HFC Black
U16 born in 2000
99 Boys Second West3
 Primary Team Officia: Monica Bastin
Scheduling Contact: Trei Morrison
HFC Red
U16 born in 2000
99 Boys Premier
 Primary Team Officia: Lisa May
Scheduling Contact: William Morrison
HFC White
U16 born in 2000
99 Boys First West
 Primary Team Officia: Trei Morrison
Scheduling Contact: Trei Morrison
HFC Black
U17 born in 1999
98 Boys Second West
 Primary Team Officia: Trei Morrison
Scheduling Contact: Trei Morrison
HFC White
U17 born in 1999
98 Boys First West
 Primary Team Officia: Trei Morrison
Scheduling Contact: Trei Morrison
HFC Red
U18 born in 1998
97 Boys First West
 Primary Team Officia: Trei Morrison
Scheduling Contact: Trei Morrison
HFC Red
U18 born in 1998
98 Boys First West
 Primary Team Officia: Trei Morrison
Scheduling Contact: Trei Morrison


NCCSL 2016 1/23/2016 NC015 S335989