Capital Area Soccer League  
Wendy BrinkleySTAFF ACCESS
Tim EvansSTAFF ACCESS
Ramon GallardoSTAFF ACCESS
Ramon GallardoSTAFF ACCESS
William HanckelSTAFF ACCESS
more


Team Contacts
CASL Ladies SW Red G
Under 11
04G 2nd Piedmont
 Primary Team Officia: John Gallucci
Scheduling Contact: John Gallucci
CASL Ladies White G
Under 11
04G 2nd Piedmont
 Primary Team Officia: Amy Fix
Scheduling Contact: Tina Murphy
CASL Del Sol
Under 11
04B OPEN East
 Primary Team Officia: Ramon Gallardo
Scheduling Contact: Ramon Gallardo
CASL Grey
Under 11
04B 2nd East2
 Primary Team Officia: Meredith Latino
Scheduling Contact: Meredith Latino
CASL White South
Under 11
04B 2nd East2
 Primary Team Officia: Caroline Bowman
Scheduling Contact: Caroline Bowman
CASL BLACK SOUTH
Under 11
04B OPEN East
 Primary Team Officia: Christine McPherson
Scheduling Contact: Christine McPherson
CASL Ladies Red South G
Under 12
03G 2nd East
Primary Team Officia: William Davis
Scheduling Contact: Aaron Kimball
CASL Ladies White G
Under 12
03G OPEN East
 Primary Team Officia: Heather Hauser
Scheduling Contact: Fikile Khali
CASL Ladies SW Red G
Under 12
03G 2nd East
 Primary Team Officia: William Devlin
Scheduling Contact: William Devlin
CASL White South
Under 12
03B OPEN East1
 Primary Team Officia: Megan Daner
Scheduling Contact: Megan Daner
CASL Del Sol
Under 12
03B OPEN East1
 Primary Team Officia: Ramon Gallardo
Scheduling Contact: Ramon Gallardo
CASL Grey
Under 12
03B 2nd East2
 Primary Team Officia: Troy Chaney
Scheduling Contact: Troy Chaney
CASL SW Red
Under 12
03B OPEN East2
 Primary Team Officia: Thomas Perry
Scheduling Contact: Thomas Perry
CASL Juniors Ladies G
Under 13
02G SRPL Division
Primary Team Officia: Janine Francher
Scheduling Contact: Janine Francher
CASL Ladies Red G
Under 13
02G Elite East
 Primary Team Officia: Jodi Bulmer
Scheduling Contact: Thomas Retzlaff
CASL Ladies Black G
Under 13
02G Elite East
 Primary Team Officia: Laura Hill
Scheduling Contact: Taylor Brown
CASL Ladies White G
Under 13
02G 2nd East
 Primary Team Officia: Susan Debender
Scheduling Contact: Susan Debender
CASL 03 Juniors Ladies G
Under 13
02G Elite East
 Primary Team Officia: Heather Reifschneider
Scheduling Contact: Heather Reifschneider
CASL Academy Juniors
Under 13
02B SPRL Division
 Primary Team Officia: Julie Frame
Scheduling Contact: Julie Frame
CASL Black North
Under 13
02B OPEN East1
Primary Team Officia: Todd Barr
Scheduling Contact: Todd Barr
CASL Black South
Under 13
02B OPEN East1
Primary Team Officia: Sarah Witt
Scheduling Contact: Sarah Witt
CASL Grey
Under 13
02B OPEN East1
 Primary Team Officia: Shannon Sykes
Scheduling Contact: Shannon Sykes
CASL Juniors Red North
Under 13
02B OPEN East2
 Primary Team Officia: Barbara Ortiz
Scheduling Contact: Greg Shields
CASL Juniors Red South
Under 13
02B Elite East
Primary Team Officia: Coreydon Moody
Scheduling Contact: Coreydon Moody
CASL Red North
Under 13
02B Elite East
Primary Team Officia: Margaret Shearin
Scheduling Contact: David Rodriguez
CASL White
Under 13
02B OPEN East2
 Primary Team Officia: Chip Hopkins
Scheduling Contact: Chip Hopkins
CASL Red South
Under 13
02B Elite East
 Primary Team Officia: Jennifer Williams
Scheduling Contact: Jennifer Williams
CASL Silver
Under 13
02B 2nd East2
 Primary Team Officia: Lisa Jensen
Scheduling Contact: Lisa Jensen
CASL Ladies Grey G
Under 14
01 Girls First East
Primary Team Officia: Kristy Simmons
Scheduling Contact: Kristy Simmons
CASL Ladies SW Red G
Under 14
01 Girls Second East2
Primary Team Officia: Diana Gregory
Scheduling Contact: Diana Gregory
CASL Ladies White G
Under 14
01 Girls First East
 Primary Team Officia: Christopher Grimes
Scheduling Contact: Kody Drake
CASL Ladies Black G
Under 14
01 Girls Premier
 Primary Team Officia: Jennifer Scott
Scheduling Contact: Jennifer Scott
CASL Ladies Red G
Under 14
01 Girls Premier
 Primary Team Officia: Tina Parker
Scheduling Contact: Fikile Khali
CASL Grey
Under 14
01 Boys First East
 Primary Team Officia: Annette Robbins
Scheduling Contact: Annette Robbins
CASL White
Under 14
01 Boys First East
Primary Team Officia: Kristin Reichardt
Scheduling Contact: Kristin Reichardt
CASL Black
Under 14
01 Boys Premier
 Primary Team Officia: Jenn Cooper
Scheduling Contact: Douglas Prewett
CASL Red North
Under 14
01 Boys Premier
 Primary Team Officia: Kathryn Lawson
Scheduling Contact: Kathryn Lawson
CASL Red South
Under 14
01 Boys Second East2
 Primary Team Officia: Michael Blanchette
Scheduling Contact: Michael Blanchette
CASL SW Red
Under 14
01 Boys Second East2
 Primary Team Officia: Jack Stoehr
Scheduling Contact: Jack Stoehr
CASL Orange
Under 14
01 Boys Second East3
Primary Team Officia: Maureen Stockdale
Scheduling Contact: Maureen Stockdale
CASL Silver
Under 14
01 Boys Second East3
 Primary Team Officia: Colleen Cunningham
Scheduling Contact: BRAD SHARPE
CASL Black
Under 15
00 Boys First East
Primary Team Officia: Sara Perkinson
Scheduling Contact: Buckley Andrews
CASL Red North
Under 15
00 Boys Premier
 Primary Team Officia: Christian Rossetti
Scheduling Contact: Christian Rossetti
CASL White
Under 15
00 Boys First East
 Primary Team Officia: Javier Olarte
Scheduling Contact: David Rodriguez
CASL Grey
Under 15
00 Boys Second East2
 Primary Team Officia: Reem Darar
Scheduling Contact: Reem Darar
CASL Red South
Under 15
00 Boys Second East2
Primary Team Officia: Maya Galletta
Scheduling Contact: Maya Galletta
CASL Silver
Under 15
00 Boys Second Piedmont
 Primary Team Officia: Matthew Taylor
Scheduling Contact: Matthew Taylor
CASL Red SW
Under 15
00 Boys Second East2
 Primary Team Officia: Charles Tezekjian
Scheduling Contact: Charles Tezekjian
CASL Black
Under 16
99 Boys Premier
 Primary Team Officia: Rebecca Lightfoot
Scheduling Contact: Mike Pereira
CASL Grey
Under 16
99 Boys First East
 Primary Team Officia: Daniel Crawford
Scheduling Contact: Daniel Crawford
CASL Red
Under 16
99 Boys Premier
 Primary Team Officia: Susan Gates
Scheduling Contact: Susan Gates
CASL Silver
Under 16
99 Boys Second East
 Primary Team Officia: Ray Engler jr
Scheduling Contact: Taylor Kyle
CASL White
Under 16
99 Boys First East
 Primary Team Officia: Joyce Wady
Scheduling Contact: Jack Willett
CASL Black
Under 17
98 Boys Premier
 Primary Team Officia: Kimberli Nelson-miller
Scheduling Contact: Kimberli Nelson-miller
CASL Grey
Under 17
98 Boys First East
 Primary Team Officia: Hugh Lee
Scheduling Contact: Hugh Lee
CASL Silver
Under 17
98 Boys First East
 Primary Team Officia: Jeanne Waldrop
Scheduling Contact: Jeanne Waldrop
CASL White
Under 17
98 Boys Premier
 Primary Team Officia: Susan Dubach
Scheduling Contact: Susan Dubach
CASL Red
Under 17
98 Boys Premier
 Primary Team Officia: Karen Pleasants
Scheduling Contact: Jason O'Keefe
CASL Black
Under 18
97 Boys Premier
Primary Team Officia: Kathleen Webster-Jones
Scheduling Contact: Kathleen Webster-Jones
CASL White
Under 18
97 Boys First East
 Primary Team Officia: Victoria Hofmeister
Scheduling Contact: Michael Pereira
CASL Red
Under 18
97 Boys Premier
 Primary Team Officia: Ron Gridley
Scheduling Contact: Ron Gridley


NCCSL 2016 1/23/2016 NC016 classic@ncsoccer.org S397518