Charlotte United Futbol Club  
Bill FinneyfrockNo Email
Deb GalliStaff Access
Catherine ConnerStaff Access
Steve MageeStaff Access
Deborah Mulero-SosaStaff Access
more


Team Contacts
CUFC GOLD G
11U
11U G OPEN West
 Primary Team Officia: Kristine Orr
Scheduling Contact: Kristy Desimone
CUFC SEVILLA G
11U
11U G 2nd West 2
 Primary Team Officia: Enid Randall
Scheduling Contact: Alex Smiley
CUFC GOLD
11U
11U B OPEN West 1
Primary Team Officia: Allison Osborn
Scheduling Contact: Andrew Brown
CUFC MADRID
11U
11U B 2nd West 3
 Primary Team Officia: Maria Skordilis
Scheduling Contact: Wilver Menacho
CUFC METRO
11U
11U B OPEN West 1
 Primary Team Officia: Daniel Araujo
Scheduling Contact: Daniel Araujo
CUFC SEVILLA
11U
11U B 2nd West 2
 Primary Team Officia: Lindsay Lambertson
Scheduling Contact: Adam Cunningham
CUFC VALENCIA
11U
11U B 2nd West 2
 Primary Team Officia: Kerry Winslow
Scheduling Contact: Alex Degernes
CUFC Everton G
12U
12U G 2nd West
 Primary Team Officia: Jennifer Loden
Scheduling Contact: John Hintze
CUFC Man City G
12U
12U G 2nd West
 Primary Team Officia: Katie Smith
Scheduling Contact: Fernando Arias
CUFC Man United G
12U
12U G 2nd West
Primary Team Officia: Alex Galloway
Scheduling Contact: Timothy Snediker
CUFC Arsenal G
12U
12U G OPEN West
 Primary Team Officia: Jennifer Preisano
Scheduling Contact: Brad Barnett
CUFC SWANSEA
12U
12U B 2nd West 1
 Primary Team Officia: Drupad Patel
Scheduling Contact: Dennis Tsoukalas
CUFC ARSENAL
12U
12U B OPEN West
 Primary Team Officia: Deborah Mulero-Sosa
Scheduling Contact: Saul Sosa
CUFC MAN CITY
12U
12U B 2nd West 2
 Primary Team Officia: Cynthia Schumann
Scheduling Contact: Todd King
CUFC METRO GOLD
12U
12U B OPEN West
 Primary Team Officia: Daniel Araujo
Scheduling Contact: Daniel Araujo
CUFC GOLD
12U
12U B OPEN West
 Primary Team Officia: John Hart
Scheduling Contact: Steve Magee
CUFC EVERTON
12U
12U B 2nd West 1
 Primary Team Officia: Julie Bleimann
Scheduling Contact: Matt Cunningham
CUFC METRO GREEN
12U
12U B 2nd West 1
 Primary Team Officia: Daniel Araujo
Scheduling Contact: Daniel Araujo
CUFC GOLD G
13U
13U G Elite West
 Primary Team Officia: Maggie Tapp
Scheduling Contact: Gary Hoilett
CUFC GREEN G
13U
13U G OPEN West
 Primary Team Officia: Shelley Waple
Scheduling Contact: Ben Jacklin
CUFC BLACK G
13U
13U G 2nd West
 Primary Team Officia: Elizabeth Stearns
Scheduling Contact: Kristen Wright
CUFC WHITE G
13U
13U G 2nd West
 Primary Team Officia: Tonya Cotton
Scheduling Contact: Sarah Bird
06 CUFC Gold G
13U
13U G 2nd West
 Primary Team Officia: Julia Cheatwood
Scheduling Contact: Catherine Stewart
CUFC GOLD
13U
13U B Elite West
 Primary Team Officia: Paul Bender
Scheduling Contact: William Finneyfrock
CUFC SILVER
13U
13U B 2nd West 1
 Primary Team Officia: Leslie Tesch
Scheduling Contact: Ian Richmond
CUFC GREEN
13U
13U B 2nd West 1
Primary Team Officia: Eric Trosch
Scheduling Contact: Matthew Tuttle
CUFC BLACK
13U
13U B 2nd West 2
 Primary Team Officia: Abigail Kunkle He
Scheduling Contact: DJ Short
CUFC METRO
13U
13U B OPEN Piedmont
 Primary Team Officia: Daniel Araujo
Scheduling Contact: Daniel Araujo
CUFC GREEN G
14U
14U G 2nd WEST
 Primary Team Officia: Billie Ballard
Scheduling Contact: Fernando Arias
CUFC GOLD G
14U
14U G 1st WEST
 Primary Team Officia: Samantha Carabell
Scheduling Contact: Andrew Brown
CUFC Black
14U
14U B 2nd WEST 2
 Primary Team Officia: Stephanie Richard
Scheduling Contact: Stephen Locker
CUFC Gold
14U
14U B Premier
 Primary Team Officia: Eric Runge
Scheduling Contact: Daniel Araujo
CUFC Green
14U
14U B 2nd WEST 1
 Primary Team Officia: Boo Viser
Scheduling Contact: Barkley Miller
03 15U OSL CUFC 1 G
15U
15U G OSL West
 Primary Team Officia: Ian Dennis
Scheduling Contact: Ian Dennis
CUFC Gold
15U
15U B Premier
 Primary Team Officia: Mike Paxton
Scheduling Contact: Oliver Carias
CUFC Green
15U
15U B 2nd WEST 2
Primary Team Officia: Karin Davies
CUFC Gold
16U
16U B Premier
 Primary Team Officia: Matt Gantt
Scheduling Contact: Steve Magee
CUFC Green
16U
16U B 1st WEST
Primary Team Officia: Julie Valbuena
Scheduling Contact: DJ Short
CUFC Gold
17U
17U B 2nd WEST
 Primary Team Officia: Shannon Andreini
Scheduling Contact: Garfield Hoilett
CUFC Green
17U
17U B 2nd WEST
 Primary Team Officia: Nicole Giardino
Scheduling Contact: Erik Collazo
CUFC GOLD
18U
18U B Premier
 Primary Team Officia: Lisa Joyce
Scheduling Contact: Alex Hayner
CUFC GOLD
19U
19U B Premier
 Primary Team Officia: Lloyd Morris
Scheduling Contact: Oliver Carias


NCCSL 2018 1/27/2018 NC033 classic@ncsoccer.org S114463