MENU
Contact Event
Event Tasks
My Account
Login to view your account
Soccer in college
Colleges
Tournaments
Leagues
Teams
Athletes
USA Rank
How USA Rank works
View Rankings
SincSports
Sinc My Team
Upcoming Events
Promote Your Event
Help & Support
Searchable Help
Contact Us
Home
Home
Information
Contacts
Hotel Information
Soccer Field Directions
Check In
Generic Medical Release
Forsyth Co. Info
Schedules
Schedules
Accepted Teams
Venues
Documents
Documents
Messaging
Referees
Log In / Sign Up
People Search
Event Search
USA Rank ID
Search
Can't find what you need?
Contact Us
United Futbol Academy (GA)
Lori Garcia
Staff Access
Michael McGraw
Staff Access
Renata Peixoto
Staff Access
Cesar Perez
Staff Access
Maria Cummings
Staff Access
Kimberly Liu
Staff Access
Tom Ray
Staff Access
more
Registration closed on : 11/17/2023 at 11:59 PM
OLC
Team
Contacts
UFA 16B Premier
U08 born in 2016
Under 08 Boys Predator Division
Manager: Shannan Daniel
Coach: Victor Lane
UFA 16B Red
U08 born in 2016
Under 08 Boys Copa Division
Manager: Shannan Daniel
Coach: Victor Lane
UFA 15G Red
U09 born in 2015
Under 09 Girls Copa Division
Manager: Jessica Flecky
Coach: Sergio Magana D2
UFA 15G Gold
U09 born in 2015
Under 09 Girls Mundial Division
Manager: Christina Berroteran
Coach: Ross Finnie
UFA 15G Black
U09 born in 2015
Under 09 Girls Samba Division
Manager: Christina Berroteran
Coach: Ross Finnie
UFA 15B Red
U09 born in 2015
Under 09 Boys Copa Division
Manager: Christina Rivera
Coach: Kevin Florea D2
UFA 15B Black
U09 born in 2015
Under 09 Boys Mundial Division
Manager: Elaina Falkman
Coach: David Roel
UFA 15B Blue
U09 born in 2015
Under 09 Boys Gazelle Division
Coach: Elisabeth Dunlap
UFA 15B Bronze 2
U09 born in 2015
Under 09 Boys Gazelle Division
Manager: Ethelyn Crowder
Coach: Phoday Dolleh
UFA 15B Silver 1
U09 born in 2015
Manager: Rajesh Upadhayay
Coach: Sebastian Cherres
UFA 15B Silver 2
U09 born in 2015
Under 09 Boys Samba Division
Manager: Rajesh Upadhayay
Coach: Sebastian Cherres
UFA 14G Premier
U10 born in 2014
Under 11 Girls Predator Division
Manager: Carolyn Reed
Coach: Alan Woods
UFA 14G Gold
U10 born in 2014
Under 10 Girls Copa Division
Manager: Shelby Campbell
Coach: Logan Lesueur
UFA 14G Black
U10 born in 2014
Under 10 Girls Mundial Division
Manager: Shelby Campbell
Coach: Logan Lesueur
UFA 14B Premier
U10 born in 2014
Under 10 Boys Predator 7v7 Division
Manager: Maria Serna
Coach: Asmir Kokorovic
UFA 14B Red
U10 born in 2014
Under 10 Boys Copa Division
Manager: Maria Serna
Coach: Asmir Kokorovic
UFA 14B Black
U10 born in 2014
Under 10 Boys Mundial Division
Manager: Jena Max
Coach: Floyd Sale
UFA 14B Bronze 2
U10 born in 2014
Under 10 Boys Nemeziz Division
Manager: Carolyn Walsh
Coach: Nathaniel Brown
UFA 14B Silver 2
U10 born in 2014
Under 10 Boys Gazelle Division
Manager: Lindsey Amrine
Coach: Jose Cherres-Jaramillo
UFA 13G Premier
U11 born in 2013
Under 11 Girls Predator Division
Manager: Kathleen Gennusa
Coach: Renata Peixoto
UFA 13G Black
U11 born in 2013
Under 11 Girls Mundial Division
Manager: Amanda Kula-Kilbane
Coach: Tornubari Nyonebue
UFA 13G White
U11 born in 2013
Under 11 Girls Samba Division
Manager: Nicole Lorence
Coach: John Luzny
UFA 13G Red
U11 born in 2013
Under 11 Girls Copa Division
Manager: Aubrie Amaya
Coach: Nkiru Okosieme
UFA 13B Premier
U11 born in 2013
Under 11 Boys Predator Division
Manager: Kim Auer
Coach: Andrew Wade
UFA 13B Gold
U11 born in 2013
Under 11 Boys Mundial Division
Manager: Sarah Bayer
Coach: Raul Diaz Arce
UFA 13B Red
U11 born in 2013
Under 11 Boys Copa Division
Manager: Valerie Lange
Coach: Dan Dawson
UFA 13B White
U11 born in 2013
Under 11 Boys Samba Division
Manager: Jamie Clark
UFA 13B Bronze 1
U11 born in 2013
Under 11 Boys Gazelle Division
Manager: Jason Setz
Coach: Jacob Christian Loera
UFA 13B Silver 1
U11 born in 2013
Under 11 Boys Gazelle Division
Manager: Summer Barney
Coach: Christina McCoy
UFA 12G Premier
U12 born in 2012
Under 13 Girls Predator Division
Manager: Lindsay Burdge
Coach: Gil Jean-Baptiste
UFA 12G Red
U12 born in 2012
Under 12 Girls Copa Division
Manager: Mandi Smith
Coach: Stephen Paul
UFA 12B Gold
U12 born in 2012
Under 12 Boys Copa Division
Manager: Michelle Misere
Coach: Floyd Sale
UFA 12B Black
U12 born in 2012
Under 12 Boys Mundial Division
Manager: Briana Khoja
UFA 12B White
U12 born in 2012
Under 12 Boys Samba Division
Manager: Kelly Craig
Coach: Andrzej Przybyla
UFA 12B Bronze 1
U12 born in 2012
Under 12 Boys Gazelle Division
Manager: Kristen DuPree
Coach: Kelly McCoy
UFA 12B Blue
U12 born in 2012
Under 12 Boys Gazelle Division
Manager: Michael Hadden
Coach: David Roel
UFA 11B Gold
U13 born in 2011
Under 13 Boys Mundial Division
Manager: Marcos Diaz
Coach: Drew Wardle
UFA 11B White
U13 born in 2011
Under 13 Boys Samba Division
Manager: Andre Young
Coach: Jose Pinho D2
UFA 11B Red
U13 born in 2011
Under 13 Boys Copa Division
Manager: Michael Conter
Coach: Sergio Magana D2
UFA 11B ECNL RL
U13 born in 2011
Under 13 Boys Predator Division
Manager: Allyson Tucker
Coach: Don Schultz
UFA 10G Red
U14 born in 2010
Under 14 Girls Predator Division
Manager: Teresa Marin
Coach: Elizabeth Shaughnessy
UFA 10G Gold
U14 born in 2010
Under 14 Girls Copa Division
Manager: Terese Weart
Coach: Phoday Dolleh
UFA 10G Black
U14 born in 2010
Manager: Ashley Serge
Coach: Dimitri Leger
UFA 10G ECNL
U14 born in 2010
Under 15/16 Girls Predator Division
Manager: Kim Moore
Coach: Rafiq Sabir
UFA 10B Gold
U14 born in 2010
Under 14 Boys Copa Division
Manager: Lindsay Weber
Coach: Raul Diaz Arce
UFA 10B Black
U14 born in 2010
Under 14 Boys Copa Division
Manager: Kevin Kemp
Coach: Sheriff Suma
UFA 10B White
U14 born in 2010
Under 14 Boys Mundial Division
Manager: Chris Keagle
Coach: Lovie Millsap
UFA 10B Blue
U14 born in 2010
Under 14 Boys Mundial Division
Manager: Allison Hopkins
Coach: Christian Loera
UFA 09B White
U15 born in 2009
Under 15 Boys Mundial Division
Manager: Kristie Donnelly
Coach: Parker Campbell
UFA 08G Red
U16 born in 2008
Under 15/16 Girls Predator Division
Manager: Neil Prater
Coach: Carnel Creary
UFA 08B White
U16 born in 2008
Under 16 Boys Copa Division
Manager: Nicole Duncan
Coach: Rafael Ramirez
UFA 08B Red
U16 born in 2008
Under 16 Boys Predator Division
Manager: Bailey Stewart
Coach: Drew Wardle
UFA 08B Black
U16 born in 2008
Under 16 Boys Mundial Division
Manager: Kristin Davis
UFAFALL
2023
11/18/2023
NEW
GA489
tournaments@unitedfa.org
S267926
R
20
9/1/2023 5:00:00 PM
Accepted
SincSports Accounts
Please enter the information below.
Upload Photo
SINC Content Manager