Charlotte Soccer Academy  
Andy GuevaraSTAFF ACCESS
Richard ButlerSTAFF ACCESS
Ben CookSTAFF ACCESS
Matthew DentonSTAFF ACCESS
Rodney JacksonSTAFF ACCESS
Patti KeenSTAFF ACCESS
Bradley WyldeSTAFF ACCESS
more


Team Contacts
CSA PREDATOR ELITE G
U11 born in 2005
04G OPEN West
 Primary Team Officia: Joanne McKinney
Scheduling Contact: Jon Kinman
CSA TORSION ELITE G
U11 born in 2005
04G OPEN Piedmont
 Primary Team Officia: Mark Thornton
Scheduling Contact: Mark Thornton
CSA TORSION SELECT G
U11 born in 2005
04G 2nd West2
 Primary Team Officia: Stephano Williams
Scheduling Contact: Stephano Williams
CSA NORTH TORSION G
U11 born in 2005
04G 2nd West1
 Primary Team Officia: Marnie Woodward
Scheduling Contact: Matthew Denton
CSA MUNDIAL ELITE
U11 born in 2005
04B 2nd West2
 Primary Team Officia: Suzanne McCloy
Scheduling Contact: Alex Bolowich
CSA NORTH TORSION
U11 born in 2005
04B OPEN West1
 Primary Team Officia: Tanya Bowden
Scheduling Contact: Matthew Denton
CSA Torsion Elite
U11 born in 2005
04B OPEN West1

CSA MATTHEWS TORSION
U11 born in 2005
04B OPEN West2
Primary Team Officia: Betty Swinehart
Scheduling Contact: Erik Lefebvre
CSA North Elite Blue G
U12 born in 2004
03G 2nd Piedmont
 Primary Team Officia: Stephanie Farnsworth
Scheduling Contact: Matthew Denton
CSA Matthews Blue G
U12 born in 2004
03G 2nd West2
 Primary Team Officia: Courtney Weber
Scheduling Contact: Lisa Weaver
CSA Copa Elite G
U12 born in 2004
03G OPEN West
 Primary Team Officia: Pam Malenfant
Scheduling Contact: Katie Durst
CSA Copa Select G
U12 born in 2004
03G 2nd West2
 Primary Team Officia: Ashleigh Mock
Scheduling Contact: Alex Bolovich
CSA Matthews Select G
U12 born in 2004
03G OPEN West
 Primary Team Officia: Carlos Martinez
Scheduling Contact: Charlotte Berry
CSA NORTH ELITE WHITE G
U12 born in 2004
03G 2nd West1
 Primary Team Officia: Matthew Denton
Scheduling Contact: Matthew Denton
CSA Torsion Elite G
U12 born in 2004
03G OPEN Piedmont
 Primary Team Officia: Kim Montgomery
Scheduling Contact: Stephano Williams
CSA PREDATOR SELECT G
U12 born in 2004
04G OPEN West
 Primary Team Officia: Inna Manoim
Scheduling Contact: Michael Spangler
CSA COPA ELITE G
U12 born in 2004
04G 2nd West2
 Primary Team Officia: Regina Farmer
Scheduling Contact: Samantha Fox
CSA COPA SELECT G
U12 born in 2004
04G 2nd West2
 Primary Team Officia: Gennie Saffer
Scheduling Contact: Courtney Weber
CSA MATTHEWS SELECT G
U12 born in 2004
04G OPEN West
 Primary Team Officia: Carlos Martinez
Scheduling Contact: Tifaine Hash
CSA MATTHEWS ELITE G
U12 born in 2004
04G OPEN West
 Primary Team Officia: Cassandra Jacobs-pigza
Scheduling Contact: Christine Anthony
CSA NORTH ELITE WHITE G
U12 born in 2004
04G OPEN Piedmont
 Primary Team Officia: Christine Hathcock
Scheduling Contact: Matthew Denton
CSA NORTH ELITE BLUE G
U12 born in 2004
04G 2nd West1
 Primary Team Officia: Sedi DeVoe
Scheduling Contact: Matthew Denton
CSA Copa Elite
U12 born in 2004
03B OPEN West2
 Primary Team Officia: Marko Luetge
Scheduling Contact: Scott Mall
CSA Mundial Elite
U12 born in 2004
03B OPEN West2
 Primary Team Officia: Jeff Walters
Scheduling Contact: Jonathan Hartwig
CSA Predator Elite
U12 born in 2004
03B OPEN West2
 Primary Team Officia: john mitchel
Scheduling Contact: Carmelo Sapia
CSA Torsion Elite
U12 born in 2004
03B OPEN West1
Primary Team Officia: Carolyn Hull
Scheduling Contact: Stephen Gummer
CSA Predator Select
U12 born in 2004
03B OPEN West2
 Primary Team Officia: Raymond Fraser
Scheduling Contact: Don Stroube
CSA Copa Select
U12 born in 2004
03B OPEN West1
 Primary Team Officia: Rondell Honora
Scheduling Contact: Christi Hays
CSA Mundial Select
U12 born in 2004
03B 2nd West3
Primary Team Officia: Alex Bolowich
Scheduling Contact: Erin McCullen
CSA NORTH SELECT BLUE
U12 born in 2004
03B 2nd West1
 
Scheduling Contact: Matthew Denton
CSA North Torsion
U12 born in 2004
03B OPEN Piedmont
 Primary Team Officia: Matthew Denton
Scheduling Contact: Matthew Denton
CSA PREDATOR SELECT
U12 born in 2004
04B OPEN West2
 Primary Team Officia: Michael Schneiderman
Scheduling Contact: Cesar Toro
CSA COPA ELITE
U12 born in 2004
04B OPEN West2
 Primary Team Officia: Tom Richards
Scheduling Contact: Adnan Tannir
CSA Predator Elite
U12 born in 2004
04B OPEN West1
 Primary Team Officia: Mel Sapia
Scheduling Contact: Mel Sapia
CSA COPA SELECT
U12 born in 2004
04B OPEN West1
 Primary Team Officia: Trudy Thailer
Scheduling Contact: Rondell Honora
CSA MATTHEWS SELECT
U12 born in 2004
04B 2nd West2
 Primary Team Officia: Keri Squittieri
Scheduling Contact: Jason Stanislawski
CSA MATTHEWS ELITE
U12 born in 2004
04B OPEN West2
 Primary Team Officia: Paul Wuerslin
Scheduling Contact: Tyler Andrus
CSA NORTH ELITE WHITE
U12 born in 2004
04B OPEN West1
 Primary Team Officia: Matthew Denton
Scheduling Contact: Caroline Cagle
CSA NORTH SELECT BLUE
U12 born in 2004
04B 2nd West1
 Primary Team Officia: Matthew Denton
Scheduling Contact: Michael Fusco
CSA CHARLOTTE SAMBA G
U13 born in 2003
02G OPEN Piedmont
 Primary Team Officia: Elsa Bagaason
Scheduling Contact: Samantha Fox
CSA CHARLOTTE GAZELLE G
U13 born in 2003
02G 2nd Piedmont
 Primary Team Officia: Staci Welch
Scheduling Contact: Courtney Weber
CSA Matthews Elite G
U13 born in 2003
02G Elite West
 Primary Team Officia: Ingrid Mcclintock
Scheduling Contact: Peter Trask
CSA North Elite G
U13 born in 2003
02G Elite West
 Primary Team Officia: Laurie Nelson
Scheduling Contact: Matthew Denton
CSA North Select G
U13 born in 2003
02G 2nd Piedmont
 Primary Team Officia: Melanie Scholand
Scheduling Contact: Matthew Denton
CSA Predator Select G
U13 born in 2003
02G OPEN West
 Primary Team Officia: Laurie Dettinger
Scheduling Contact: Stephano Williams
CSA Matthews Select G
U13 born in 2003
02G OPEN West
 Primary Team Officia: Bob Pierce
Scheduling Contact: Amy Nicholson
CSA MATTHEWS TORSION G
U13 born in 2003
02G OPEN West
 Primary Team Officia: Kimberly Lucas
Scheduling Contact: Bob Pierce
CSA PREDATOR ELITE G
U13 born in 2003
02G OPEN Piedmont
 Primary Team Officia: Meredith Walker
Scheduling Contact: Jon Kinman
CSA ADIPURE G
U13 born in 2003
03G OPEN Piedmont
 Primary Team Officia: Sabrina Colquitt
Scheduling Contact: Jen Woody
CSA CHARLOTTE TORSION
U13 born in 2003
02B SPRL Division
 
Scheduling Contact: Kristina Kiley
CSA CHARLOTTE PREDATOR
U13 born in 2003
02B Elite West
Primary Team Officia: Raymond Fraser
Scheduling Contact: Stephanie Holbrooks
CSA CHARLOTTE COPA
U13 born in 2003
02B OPEN West2
 Primary Team Officia: Rob Dalton
Scheduling Contact: Helmut Keller
CSA CHARLOTTE MUNDIAL
U13 born in 2003
02B OPEN West1
 Primary Team Officia: Luke Patterson
Scheduling Contact: Tim Gannon
CSA CHARLOTTE SAMBA
U13 born in 2003
02B OPEN West2
 Primary Team Officia: Franklyn Scott
Scheduling Contact: Justine Belizaire
CSA MATTHEWS SELECT
U13 born in 2003
02B OPEN West2
 Primary Team Officia: Steve Saltzman
Scheduling Contact: Carlos Martinez
CSA CHARLOTTE GAZELLE
U13 born in 2003
02B 2nd West1
 Primary Team Officia: Rondell Honora
Scheduling Contact: Karen Shelton
CSA Matthews Elite
U13 born in 2003
02B Elite West
 Primary Team Officia: Lance McAlister
Scheduling Contact: Andy Guevara
CSA North Blue
U13 born in 2003
02B 2nd West1
 Primary Team Officia: Dean Vaughan
Scheduling Contact: Matthew Denton
CSA North Elite
U13 born in 2003
02B OPEN West1
 Primary Team Officia: Kirby Sheridan
Scheduling Contact: Matthew Denton
CSA North Select
U13 born in 2003
02B OPEN Piedmont
 Primary Team Officia: Matthew Denton
Scheduling Contact: Matthew Denton
CSA Predator Elite
U13 born in 2003
02B 2nd West1
 Primary Team Officia: Joe Crump
Scheduling Contact: Michael Reilly
CSA Torsion Elite
U13 born in 2003
02B OPEN West1
 Primary Team Officia: Ben Cook
Scheduling Contact: Stacey Reinhardt
CSA MATTHEWS TORSION
U13 born in 2003
02B OPEN West1
 Primary Team Officia: Eric Griffin
Scheduling Contact: Dustin Swinehart
CSA MATTHEWS TORSION BLUE
U13 born in 2003
02B 2nd West2
 Primary Team Officia: Hal Queen
Scheduling Contact: Ron Ladimir
CSA NORTH TORSION
U13 born in 2003
02B OPEN Piedmont
 Primary Team Officia: Matthew Denton
Scheduling Contact: Matthew Denton
CSA NORTH ELITE WHITE
U13 born in 2003
03B OPEN West2
 Primary Team Officia: Matthew Denton
Scheduling Contact: John Cornelius
CSA CHARLOTTE GAZELLE G
U14 born in 2002
01 Girls Second West
 Primary Team Officia: Denise Hawse
Scheduling Contact: Franklyn Scott
CSA Charlotte SA Mundial G
U14 born in 2002
01 Girls First West
 Primary Team Officia: Angela Joffe
Scheduling Contact: Phil Lovejoy
CSA Matthews Select G
U14 born in 2002
01 Girls Second Piedmont
 Primary Team Officia: Michelle Rollins
Scheduling Contact: Peter Trask
CSA North Elite G
U14 born in 2002
01 Girls First West
Primary Team Officia: Rodney Jackson
Scheduling Contact: Matthew Denton
CSA CHARLOTTE COPA G
U14 born in 2002
01 Girls First West
 Primary Team Officia: Kara Sawa
Scheduling Contact: Nathan Wade
CSA North Select G
U14 born in 2002
01 Girls Second Piedmont
Primary Team Officia: Elizabeth Kirkman
Scheduling Contact: Matthew Denton
CSA Matthews Elite G
U14 born in 2002
01 Girls First West
Primary Team Officia: Pam Melchor
Scheduling Contact: Rodney Jackson
CSA CHARLOTTE TORSION G
U14 born in 2002
02G Elite West
 Primary Team Officia: Michele Thomas
CSA CHARLOTTE ELITE G
U14 born in 2002
02G SRPL Division
 Primary Team Officia: Rachel Zilkoski-keenan
Scheduling Contact: John Cullen
CSA CHARLOTTE MUNDIAL G
U14 born in 2002
02G OPEN Piedmont
 Primary Team Officia: Joclyn Balanda
Scheduling Contact: Frankie Cardelle
CSA CHARLOTTE COPA G
U14 born in 2002
02G Elite West
 Primary Team Officia: Katie Vaughan
Scheduling Contact: Johnathan Brabson
CSA CHARLOTTE PREDATOR G
U14 born in 2002
02G SRPL Division
Primary Team Officia: Stacie Peroulas
Scheduling Contact: Heather Frelin
CSA Matthews Elite
U14 born in 2002
01 Boys Premier
 Primary Team Officia: Laurie Eatman
Scheduling Contact: Andy Guevara
CSA Charlotte Response
U14 born in 2002
01 Boys Second West1
 Primary Team Officia: Suzanne Grace
Scheduling Contact: Chris Burger
CSA CHARLOTTE SAMBA
U14 born in 2002
01 Boys First West
 Primary Team Officia: Deborah Meckler
Scheduling Contact: Mark Silke
CSA NORTH ELITE
U14 born in 2002
01 Boys Premier
 Primary Team Officia: Alan Harsch
Scheduling Contact: Matthew Denton
CSA North Select
U14 born in 2002
01 Boys Second Piedmont2
 Primary Team Officia: Jeanne Bryant
Scheduling Contact: Matthew Denton
CSA Charlotte Copa
U14 born in 2002
01 Boys First West
 Primary Team Officia: Julie Johnson
Scheduling Contact: Rob Dalton
CSA Charlotte Mundial
U14 born in 2002
01 Boys First West
 Primary Team Officia: Mark Wagner
CSA CHARLOTTE PREDATOR
U14 born in 2002
01 Boys Premier
 Primary Team Officia: Alison Fey
Scheduling Contact: Ben Cook
CSA Charlotte Gazelle
U14 born in 2002
01 Boys First West
 Primary Team Officia: Megan Walsh
Scheduling Contact: Luke Patterson
CSA CHARLOTTE PREDATOR G
U15 born in 2001
01 Girls Premier
 Primary Team Officia: Jill Smiley
Scheduling Contact: Heather Frelin
CSA CHARLOTTE SAMBA G
U15 born in 2001
01 Girls Second Piedmont
 Primary Team Officia: Linda Chaverin
Scheduling Contact: Michael Spangler
CSA Charlotte Copa
U15 born in 2001
00 Boys First West
 Primary Team Officia: Melissa Sicard
Scheduling Contact: Kevin Summers
CSA Charlotte Gazelle
U15 born in 2001
00 Boys Second West 2
 
CSA Charlotte Mundial
U15 born in 2001
00 Boys Second West 2
 Primary Team Officia: Laurel Zitney
Scheduling Contact: Marko Luetge
CSA Charlotte Predator
U15 born in 2001
00 Boys Premier
 Primary Team Officia: Jeanne Tognela
Scheduling Contact: Rob Dalton
CSA Charlotte Samba
U15 born in 2001
00 Boys Second West 2
 Primary Team Officia: Ruthie Rhoades
Scheduling Contact: Franklyn Scott
CSA North Select
U15 born in 2001
00 Boys Second West 1
 Primary Team Officia: Matthew Denton
Scheduling Contact: Matthew Denton
CSA Matthews Elite
U15 born in 2001
00 Boys Second West 3
 Primary Team Officia: Beth Imseis
Scheduling Contact: Tyler Andrus
CSA North Elite
U15 born in 2001
00 Boys Premier
 Primary Team Officia: Sabo Rebecca
Scheduling Contact: Matthew Denton
CSA Matthews Select
U15 born in 2001
00 Boys Second West 3
 Primary Team Officia: Megan Craig
Scheduling Contact: Jack Vundum
CSA North Select
U16 born in 2000
99 Boys Second West1
 Primary Team Officia: Scott Sumner
Scheduling Contact: Matthew Denton
CSA Charlotte SA Copa
U16 born in 2000
99 Boys First West
Primary Team Officia: Poole Philip
Scheduling Contact: Christine Montione
CSA Charlotte SA Mundial
U16 born in 2000
99 Boys Second West2
 Primary Team Officia: Poole Philip
Scheduling Contact: Chris Burger
CSA Charlotte SA Predator
U16 born in 2000
99 Boys Premier
 Primary Team Officia: Poole Philip
CSA North Elite
U16 born in 2000
99 Boys Premier
 Primary Team Officia: James Deitzel
Scheduling Contact: Matthew Denton
CSA Matthews Elite
U17 born in 1999
98 Boys Second West
 Primary Team Officia: Denver Toth
Scheduling Contact: Jack Vundum
CSA Charlotte SA Copa
U17 born in 1999
98 Boys First West
 Primary Team Officia: Kevin Summers
Scheduling Contact: Poole Philip
CSA North Elite
U17 born in 1999
98 Boys First West
 Primary Team Officia: Pamela Holiman
Scheduling Contact: Matthew Denton
CSA Charlotte SA Predator
U17 born in 1999
98 Boys Premier
 Primary Team Officia: Poole Philip
Scheduling Contact: Jay Blackwood
CSA Matthews Elite
U18 born in 1998
97 Boys First West
 Primary Team Officia: Mark Boerio
Scheduling Contact: Rodney Jackson
CSA Charlotte SA Predator
U18 born in 1998
97 Boys Premier
 Primary Team Officia: Poole Philip
Scheduling Contact: Dan Dudley


NCCSL 2016 1/23/2016 NC004 classic@ncsoccer.org S353633